fbpx
Lejupielādē lietotni
Noteikumi Kā lietot Atstāj atbildīgi Partneriem Par mums Jautājumi un atbildes Kontakti
lv en ru

Fiqsy

Elektriskie skrejriteņi

Jautājumi un atbildes

Atbloķēšana: Kad esi atradis Fiqsy kartē un ieradies pie skrejriteņa, atslēdz to vai nu noskanējot QR kodu, vai ievadot ierīces numuru manuāli. Ja āra ir tumšs, Tu vari ieslēgt gaismiņu, kamēr skenē kodu. Viens konta lietotājs var atbloķēt vienu skrejriteni reizē.

 

Uzsākšana: Lai skrejritenis brauktu, vispirms atsperies ar kāju un tad sāc spiest gāzes pogu labajā pusē (novietota ērtai lietošanai ar īkšķi). Uzsāc braucienu lēnām, lai pierastu pie gāzes un bremzēšanas spēka.

 

Apstāšanās un novietošana: Citu un sevis drošības dēļ, lūdzu pārliecinies, ka esi novietojis skrejriteni Fiqsy App noradītajā zaļajā zonā. Kad novieto skrejriteni pēc braukšanas beigām, atstaj to vietās, kas netraucē gajēju un citu transporta līdzekļu satiksmei. Skrejriteni nedrīkst novietot pazemes stavvietās, tuneļos un sarkanajās zonās, kas norādītas Fiqsy App. Parliecinies, lai skrejritenis nebloķē rampas, ieejas un izejas no ekām un vārtiem, kā arī velo celiņus. Lai pabeigt braucienu, novieto skrejriteni atbilstosi noteikumiem un spied "beigt braucienu" telefona aplikācijā. Tev tiks prasīts nofotografēt skrejriteņa pozīciju, kas palīdzēs nākošajam lietotājam to vieglak atrast.

Fiqsy piedāvā fiksētu cenu par skrejriteņa atbloķēšanu un tad par katru nobraukto minūti. Pašreizējā cena braucienam ir 1Eur par paņemšanu un tad 0.10Eur/min.

Piereģistrējoties Fiqsy aplikācijā, mēs iesakām pievienot maksājuma kartes informāciju, lai Tu varētu izbaudīt braucienu. To var izdarīt sadaļā "Maciņš" vai, skenējot QR kodu pirmo reizi, Tev tiks prasīts pievienot maksājuma karti.

 

Tu vari turpināt maksāt no kartes par katru braucienu, vai papildināt kredītu savā "maciņā", no kura tiks novilkts maksājums pēc katra brauciena. Ja vēlies papildināt savu kredītu, ej uz savu "maciņu" un izvēlies summu, un tad spied pogu "papildināt".

Ja redzi nezināmu vai nepareizu Fiqsy maksājumu savā bankas izrakstā, tad sazinies ar mums. Mēs izvertēsim situāciju un pielāgosim maksājumu.

Tu būsi atbildīgs tikai gadījumā, ja nenoslēdzi skrejriteni pēc braukšanas beigām, kā rezultātā tas tika nozagts. Tu nes atbildību par skrejriteni no atslēgšanas brīža līdz noslēgšanas brīdim.

Nē, Tev nav nepieciešamas braukšanas tiesības, lai izmantotu Fiqsy skrejriteņus.

Dažreiz var gadīties, ka skrejritenis nesakontektējas ar Tavu telefonu. Veic sekojošos soļus:

 

1) Meģini restartēt savu Fiqsy aplikāciju, kamēr stāvi pie skrejriteņa;

 

2) Tad atver aplikāciju vēlreiz un mēģini no jauna;

 

3) Ja nenostradā, pamēgini izslēgt un ieslēgt savu bluetooth;

 

4) Ja problēma vēl joprojām pastāv, pabrauc ar skrejriteni mazliet apkārt un pamēģini atkal.

 

Ja problēma tomēr neatrisinās, sazinies ar mūsu atbalsta komandu caur Fiqsy aplikāciju vai mājas lapu un viņi noslēgs Tavu braucienu. 

Tev jābūt vismaz 18 gadus vecam, lai brauktu ar Fiqsy.

Jā, mēs rekomendējam Tev lietot aizsargķiveri katru reizi, kad brauc ar mūsu skrejriteni, taču paši tās nenodrošinām. Rūpējies par savu drošību!

Nē, nekādā gadījumā nelieto Fiqsy, ja esi alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Tas ir Fiqsy Lietošanas Noteikumu, kuru sekošanai Tu piekriti, piereģistrējoties aplikācijā, un likuma pārkāpums.

Negadījumi notiek, mēs to saprotam - neuztraucies. Lūdzu paziņo par notikušo mūsu atbalsta centram, nosūtot info ar skrejriteņa ID nr. (atrodas pie QR koda) un mazu aprakstu, kas noticis. Tad nobeidz braucienu pēc iespejas ātrāk, lai mūsu komanda var skrejriteni salabot.

Var būt vairāki iemesli kādēļ nevari atslēgt skrejriteni. Var būt vājšs signāls starp Fiqsy skrejriteni un telefonu, vai arī skrejritenis ir izslēgts zema baterijas līmeņa dēļ. Šeit ir dažas lietas, ko vari izdarīt:

 

a) Aizver un atkal atver Fiqsy aplikāciju (neizdzēs to, tikai restartē);

 

b) Pārliecinies, ka bluetooth un interneta pieslēgums ir ieslēgts;

 

c) Pārliecinies, ka Tavs telefons ir atjaunināts;

 

d) Pārliecinies, ka Fiqsy skrejritenim baterijas līmenis ir vairāk kā 20% (to vari redzēt aplikācijā, kad uzspied uz izvēlēto skrejriteni)

 

e) Stāvi ar telefonu pēc iespējas tuvāk skrejritenim.

 

Ja nekas nelīz, lūdzu nekavējoties ziņo par šo problēmu atbalsta centram. 

Slikts telefona signāls var ietekmēt skrejriteņa atrašanu. Dažkārt skrejritenis var slēpties 50-100 m attālumā no vietas, ko rāda karte. GPS signāli diemžēl reizēm nav precīzi līdz milimetriem.

 

Paskaties apkārt mazliet, iespējams, ka kāds ir mēģinājis ar to pabraukt bez atslēgšanas vai paslēpis iekštelpās. Paskaties aiz lieliem objektiem. Aplikācijā ir iespējams iezvanīt skrejriteni, kas varētu palīdzēt Tev to atrast!

 

Ja skrejriteni tomēr nespēj atrast, lūdzu paziņo par to, spiežot “Pazudis" Fiqsy aplikācijā.

Nē, lūdzu neņem Fiqsy skūterus iekštelpās. Tev nav ļauts ņemt Fiqsy sev līdzi mājās vai glabāt pa nakti, kur citi braucēji, vai Fiqsy darbinieki netiek pie skrejriteņa. Ja Tu atstāj Fiqsy vietā, kur mūsu darbinieki nespēj piekļūt tam, Tev iespējams būs jāatmaksā Fiqsy par skrejriteni. 

Kad esi nokļuvis savā gala punktā, nobeidz braucienu, pārliecinoties, ka esi zaļajā kartes zonā, netraucē gājējiem un citiem transporta līdzekļiem un nenošķērso vārtus, izbrauktuves, publiskās pieejas zonas. Tad spied pogu "beigt braucienu”.

Mūsu darbinieki katru vakaru savāc skrejriteņus un atved tos uz Fiqsy mājām lādēties. Tur tie tiek pa nakti uzlādēti un agri no rīta izvesti pilsētā, lai būtu gatavi Tev palīdzēt.

Izmantojot elektrisko skrejriteni Tu pārvietojies dabai draudzīgā veidā, jo šis transportlīdzeklis neražo kaitīgus izmešus, kā, piemēram, oglekļa dioksīdu (CO2). Pārvietojoties ar Fiqsy skrejriteņiem, Tu izvairītos no liekiem sastrēgumiem pilsētvidē, kā arī ātrāk veiktu īsu distanču pārvietošanos iekš pilsētas. Ja bieži saskaries ar vēlmi pilsētā aizbraukt kaut kur tālāk, kur ar kājām nevēlies iet, bet ritenis Tev nav pieejams, tad skrejriteņi ir īstā atbilde! 

Fiqsy izmanto tada paša veida baterijas, kādas izmanto Tesla vai citu elektromašīnu ražotāji. Mūsu skrejriteņi ir aprīkoti ar Lithium-ion baterijām, kas atstāj mazāku ietekmi uz vidi un ir ilgstpējīgas.

Fiqsy aplikācijas izvelnē Tu vari iet uz sadaļu "Braucienu vēsture". Atrodi nepieciešamo braicienu un uzspied uz tās. Tev parādīsies visa šī brauciena informācija, ieskaitot izmaksas.

Ja Tu uzsāki braucienu ar ļoti zemu baterijas līmeni, lūdzu:

 

1) Fiqsy aplikācijā reportē to kā "bojāts skrejritenis", ja spēj noskanēt vai ierakstīt ID numuru;

 

2) Sazinies ar mūsu atbalsta centru, viņi noteikti palīdzēs!

Ja saskaries ar zemāk minētajām problēmām brauciena laikā, lūdzu sazinies ar mūsu abalsta centru vai reportē skrejriteni "bojāts" sadaļā, lai mēs varam Tev palīdzēt:

 

Es aizmirsu noslēgt skrejriteni;

 

Es nevaru noslēgt skrejriteni;

 

Brauciena skaitītājs aktivizējās, bet skrejritenis vēl arvien ir nobloķēts;

 

Uzsāku braucienu ar bojātu skrejriteni. 

Lai izmantotu (aktīvu) akcijas kodu, vai nu ej uz sadaļu "maciņš" savā Fiqsy aplikācijā, vai arī tas tiks automātiski pajautāts, skenējot QR kodu.

 

Atkarībā no Tev piešķirtā kupona veida, tas Tev dos dažādas atlaides, kuras būs vai nu vienreizējas, vai darbosies ilgāku laika periodu. Tikai viens kupons var tikt izmantots reizē, nekāda kombinēšana nav iespējama. Kupona derīguma termiņu (cik ilgā laikā Tu to vari iztērēt) Tu vari redzēt savā Fiqsy aplikācijā.

Ja mēģināji ievadīt akcijas kodu un tas nestradāja, lūdzu sazinies ar mūsu atbalsta centru un mēs piemērosim likmi.

Pirms tu sāc braucienu ar Fiqsy, lūdzu paskaties, vai skrejritenis izskatās braukšanas kārtībā. Pārbaudi tādas lietas, kā riepu stāvokli, stūres stāvokli u.c.

 

Ja redzi kādus karājošos vadus, vai salauztas detaļas, lūdzu ziņo par to "bojāts skrejritenis" sadaļā. Tādā gadījumā lūdzu izmanto braukšanai citu Fiqsy skrejriteni.

Braucot ar Fiqsy skrejriteni - drošība ir tava galvenā prioritāte. Tev ir jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi un jārūpējas par savu un apkārtējo drošību.

Ja ir noticis negadījums un Tev nepieciešama medicīniskā palīdzība, lūdzu zvani uz 113.

 

Ja esi ievainots, paliec, kur esi līdz ierodas mediķi.

 

Ja nēesi ievainots, lūdzu pārej uz drošu vietu netālu no notikuma vietas.

 

Tiklīdz visas iesaistītās puses ir drošībā, lūdzu nekavējoties sazinies ar mūsu atbalsta centru. 

Latvijā elektriskais skrejritenis tiek klasificets, kā Tūrisma un atpūtas inventārs. Tādēļ tam nav nepieciešama obligātā apdrošināšana.

 

Ja nokļūsti negadījumā braucot ar Fiqsy, tu nes materiālo atbildību par nodarīto zaudējumu sev, Fiqsy skrejritenim un iesaistītajām trešajām personām. Tadēļ esi īpaši piesardzīgs, lietojot Fiqsy skrejriteņus.

Visa informācija par mūsu klientiem tiek glabāta serverī, kas ir aizsargāts pēc Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas 2016/679 - (GDPR).